
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.9 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.45 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Supervisory |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | Active Low, Bidirectional |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Accuracy | 0.5 % |
| Threshold Voltage | 1.12 V |
| Operating Supply Current | 2.4 µA |
| Quiescent Current | 2.4 µA |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | Adjustable/Selectable |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Overvoltage Threshold | 1.126 V |
| Undervoltage Threshold | 1.1144 V |
| Max Reset Threshold Voltage | 1.126 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 1.1144 V |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 17
Distributors
pcbx
Unit Price$1.59158
Ext.Price$1.59158
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.59158 | $1.59158 |
| 10 | $1.35101 | $13.51010 |
| 25 | $1.24490 | $31.12250 |
| 50 | $1.14712 | $57.35600 |
| 100 | $1.05701 | $105.70100 |
| 300 | $1.02170 | $306.51000 |
| 500 | $0.98756 | $493.78000 |
| 1000 | $0.95584 | $955.84000 |
